Závorové brány Ultragates nabízíme ve 3 základních modelech:

Dle šíře průjezdu jsou brány konstruovány buď jako jednokřídlé (šíře stavebního otvoru od 275 do 330cm) nebo dvoukřídlé (šíře stavebního otvoru od 331 do 590cm). Menší stavební otvor, než 275cm nedoporučujeme, aby zůstal zachován dostatečný prostor pro průjezd vozidla. 

Z01

Z02

Z03

Výška svislého profilu křídla brány může být 120 – 180cm (vždy po 5ti cm). Výška bočního sloupu je dána váhou křídla v závislosti na zvolených parametrech. Boční sloupy jednokřídlé brány nemusí být stejně široké.  

Boční sloupy jsou vyrobeny z ocelového plechu, vodorovné profily jsou ocelové jekly o rozměrech 60x30mm a svislé profily jsou ocelové jekly o rozměrech 15x15mm.

Závorové brány Ultragates nabízíme v povrchových úpravách: 

ocel + práškové lakování RAL

Na ocelový plech a ocelové jekly se práškovým lakováním nanese zvolená barva dle vzorníku RAL, čímž lze sladit vjezdovou bránu s ostatními prvky objektu a dosáhnout tak požadovaného estetického efektu.

ocel + antikorozní nátěr a práškové lakování RAL

Pro dosažení maximální odolnosti proti korozi a klimatickým vlivům je na výrobní materiál  nanesen dvousložkový epoxidový nátěr a následně práškovým lakováním aplikována zvolená barva dle vzorníku RAL.

JEDNOPAPRSKOVÁ ZÁVORA

Pro zvýšení bezpečnosti provozu brány se brána standardně doplňuje jednopaprskovou  světelnou závorou, která bezpečně ochrání projíždějící vozidlo.

VÍCEPAPRSKOVÁ ZÁVORA

V případě, že bránou budou v omezené míře procházet i pěší, doporučujeme využít světelnou závoru s vyšší aktivní výškou, kde paralelní a křížící se paprsky vytvářejí hustou síť, která zachytí i velmi malé objekty. V tom případě musí být výška bočního sloupu alespoň 180 cm.

BRANKY PRO PĚŠÍ

Pro dosažení perfektního vizuálního efektu lze závorové brány Ultragates sladit se vstupní brankou ve stejném designu. Zpravidla je šíře branky cca 1m a výška koresponduje s výškou brány. Standardní součástí branky je vložka FAB a nerezová či kovaná kliková sada. Branka může být doplněna elektrozámkem. Minimální stavební otvor pro branku je 80cm. 

TECHNICKÝ POPIS

Křídlo brány je tvořené horizontálními a vertikálními profily spojenými otočným spojem. Křídlo je nasazeno na dva hřídele vložené do bočního sloupu, ve kterém je umístěn i pohon křídla s řídící jednotkou. Ve sloupech jsou instalovány plynové vzpěry, které zajišťují optimální vyvážení křídel, umožňují plynulý chod brány a snadné otevření bez nutnosti vynaložit velkou sílu v případě výpadku elektrického proudu a navíc šetří mechaniku pohonů. Plynové vzpěry spolu s motorem zajišťují bezpečné otevírání brány, aby nedošlo k jejímu samovolnému zřícení.

Řídící jednotka motorů je nastavena na konstantní zavírací sílu, jakmile by zavírací síla vzrostla vlivem nenadálé překážky, motor se zastaví a uvede se ve zpětný chod. Všechny brány Ultragates jsou vybaveny motory renomované značky MASTIFF, která s sebou nese záruku kvality a bezproblémového fungování.

INSTALACE BRÁNY

Díky kotvení sloupů na patky je instalace brány velmi jednoduchá. Brána se dodává ve smontovaném stavu, resp. dodány jsou dva boční sloupy s již nainstalovanou mechanikou i elektronikou, které se  ukotví do betonu na připravené želené patky  a brána se jen zapojí.   

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Ke všem branám Ultragates jsou dodávány 4 dálkové ovladače, které umožní pohodlně zvolit mezi jednotlivými režimy otevřít či zavřít. Součástí dodávky je i mechanický klíč, pomocí kterého lze bránu snadno otevřít v případě výpadku elektrického proudu a výstražná lampa. Pohonné jednotky mohou být doplněny o modul pro inteligentní ovládání a lze je připojit na wifi a bránu tak pohodlně ovládat pomocí mobilní aplikace odkudkoliv, kde máte přístup k internetu pomocí wifi či mobilních dat. 

KONSTRUKCE

Křídlo brány je nasazeno na dva hřídele vložené do bočního sloupu, ve kterém je umístěn i pohon křídla s řídící jednotkou. Ve sloupech jsou instalovány plynové vzpěry, které zajišťují optimální vyvážení křídel, umožňují plynulý chod brány a snadné otevření bez nutnosti vynaložit velkou sílu v případě výpadku elektrického proudu. Plynové vzpěry spolu s motorem zajišťují bezpečné otevírání brány, aby nedošlo k jejímu samovolnému zřícení.

POHONNÁ JEDNOTKA

Řídící jednotka motorů je nastavena na konstantní zavírací sílu, jakmile by zavírací síla vzrostla vlivem nenadálé překážky, motor se zastaví a uvede se ve zpětný chod. Všechny brány Ultragates jsou vybaveny motory renomované značky MASTIFF, která s sebou nese záruku kvality a bezproblémového fungování. Pohonné jednotky lze doplnit modulem pro inteligentní ovládání a ovládat bránu odkudkoliv pomocí mobilní aplikace. 

SVĚTELNÁ ZÁVORA

Standardně jsou brány vybaveny jednopaprskovou světelnou závorou umístěnou před a za bránou, která bezpečně ochrání projíždějící vozidlo. V případě, že bránou budou v omezené míře procházet i pěší, doporučujeme využít vícepaprskovou světelnou závoru s vyšší aktivní výškou, kde paralelní a křížící se paprsky vytvářejí hustou síť, která zachytí i velmi malé objekty.

ULTRAGATES 2019 | BAF Design 2019

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com